Општина Лапово је 11.августа 2020. наградила одличне ученике завршних разреда Средње школе у Лапову као и њихове одељенске старешине. Књигом су награђени ученици одељења 3/2 Тијана Иличић, Милица Солунац и Петар Петричић и њихов одељенски старешина Бојан Стојановић као и ученици 4/1 Глишић Јасмина, Дукић Емилија, Јанковић Магдалена, Немања Распоповић Солунац и Солунац Кристина и њихов одељенски старешина Милица Јеремић. Александра Парезановић, ђак генерације, награђена је књигом и лаптоп рачунаром.

Много је путева и препрека које су иза вас, поштовани ученици. Данас на њих гледате, сигурна сам, другачије и зрелије, јер и то је био један пут. Не само пут ка стицању знања, већ дубљег и новог сазревања. Нека вас исти дух – борбености и жеље да откријете све своје капацитете и даље води- вас који настављате школовање, нарочито вас који себи нова врата отварате. И тачно је да ће многи отићи изван матице и нашег места. Ја вам осим здравља, ништа друго не бих пожелела, али има нешто што ипак осећам да треба- останите макар срцем везани за наше Лапово, за ваш дом, а оно ће вас непогрешиво и вратити тамо где припадате. Срећни вам сви кораци, децо драга… Честитке за све успехе које сте својим радом постигли!
Дубока захвалност Општини која уме да подржи ваше успехе…

в.д. директор Средње школе у Лапову

Маја Марковић